
08.09.2020
Показання до застосування інгалятора
Проводити інгаляцію верхніх і нижніх дихальних шляхів рекомендується за допомогою компресорних, ультразвукових і мембранних інгаляторів. Інгалятори найбільш ефективні при лікуванні і профілактиці наступних інфекційних, простудних і хронічних захворювань дихальної системи:
- ГРЗ (риніт, фарингіт, ларинготрахеїт);
- загострення хронічного тонзиліту, риніту, синуситу;
- гострий бронхіт або загострення хронічного бронхіту;
- бронхіальна астма;
- грибкові ураження верхніх і нижніх дихальних шляхів;
- сухий виснажливий кашель.
Корисна інформація при покупці інгалятора.
2-7 мікрон – це найбільш оптимальний розмір часток аерозолю, який дозволяє досягти ефективного лікування. Особливо це можна простежити на позитивному ефекті лікування дітей із захворюваннями органів дихання, так як такий розмір є найкращим. Для таких цілей застосовуються компресорні та ультразвукові небулайзери. Однак в них не застосовуються антибіотики. Ультразвукові інгалятори відмінно підійдуть для використання фізрозчину і мінеральної води під час інгаляцій.
Розподіляють наступні види частинок за розмірами:
- в носоглотці осідають частинки більше 10 мкм;
- в ротоглотці, гортані і трахеї – 5-0 мкм;
- в нижніх дихальних шляхах – 2-5 мкм;
- в легеневих альвеолах – менше 1-2 мкм;
- залишаються зваженими в повітрі і виходячи при видиху – менше 0,5 мкм.
Які інгалятори необхідно вибирати при різних захворюваннях?
Ультразвукові та парові інгалятори не застосовуються при алергічному кашлі, бронхіальній астмі або в разі наявності муковісцидозу. Це відбувається через те, що в таких ингаляторах неможливо застосувати стероїди. Визначальним фактором для астматиків також є мобільність інгалятора і необхідність його використання в умовах відсутності підключення до електромережі. Дорогим і вимагає ретельного догляду є мембранні інгалятори (с меш-технологією), але це компенсується відмінними характеристиками таких приладів. Компресорний інгалятор буде кращим вибором по співвідношенню ціни-якості і можливості використання більшості лікарських засобів. В тому числі, у випадках частих простудних захворювань у дітей.
Рекомендації при виборі інгалятора
Виробники пропонують досить широкий асортимент інгаляторів, який же саме вибрати? Визначальним фактором є комплектація приладу, наявність в ньому дитячої та дорослої масок, носової канюлі, фільтрів та інших комплектуючих. Важливо розуміння які саме деталі згодом необхідно міняти і як обслуговувати інгалятор.